Dobrze zaopatrzony rowerzysta

Jazda na rowerze to jeden ze wspaniałych sposobów na spędzanie wolnego czasu i szlifowanie kondycji i formy. Rowerowe wycieczki można urządzać sobie samodzielnie, albo jeździć razem z rodziną. Czas spędzony na rowerze procentuje lepszym zdrowiem, wspaniałymi przykładami i pozytywną energią.

Dobrze zaopatrzony rowerzysta

Z początkiem nowego sezonu rowerowego dobrze jest zrobić przegląd swojego jednośladu. Można to zrobić samodzielnie, albo wybrać dobry sklep rowerowy np. https://www.zico-bike.pl/ z usługą serwisu. Ta druga opcja jest zdecydowanie lepsza dla laików, którzy nie znają się na budowie roweru i funkcjonowaniu poszczególnych układów. Dobrze wyregulowany rower przez specjalistę będzie doskonale służy przez cały sezon.

Dobry sklep rowerowy i akcesoria

Kiedy rower jest już odpowiednio wyregulowany i przygotowany do jazdy, warto krytycznym okiem spojrzeć na stan swojego sprzętu i akcesoriów ochronnych. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze kasku, niech wraz z rozpoczęciem nowego sezonu wreszcie go sobie sprawy. Jeżdżenie w kasku zapewnia naprawdę dużo więcej bezpieczeństwa i chroni przed różnego rodzaju urazami. Warto też wymienić stare lampy rowerowe na nowe, oraz kupić sobie odblaskowe akcesoria zwiększające widoczność na drodze.

Nowy strój sportowy na rower

Na końcu warto pomyśleć o zakupie nowego stroju, ewentualnie butów na rower. Jeżeli na rowerze jeździ się głównie po mieście, nie trzeba wydawać zbyt wielu pieniędzy na zakup stroju. Jeżeli jednak uprawia się na jazdę rowerową na przykład po górach lub innych trudnych terenach, dobrze jest kupić sobie na przykład spodenki ze wzmocnionym krokiem, które chronią przed otarciami miejsca intymne.

Comments are closed.