Bieganie czas zacząć!

Aktywność fizyczna jest niezmiernie ważną czynnością, o którą należy zadbać w każdym wieku. Jednakże codzienna praca może pochłonąć ogrom czasu i nie myśli się wtedy o wykonywaniu jakichkolwiek ćwiczeń. Pora zatem znaleźć w sobie motywację, która ustawi nasz organizm na nowe tory i przyczyni się do realizacji marzeń o utrzymaniu wyśmienitej formy w czasie całego roku. Oderwanie się na chwilę od obowiązków wejdzie w nawyk, a co więcej wpłynie tylko i wyłącznie dobroczynnie na stan naszego zdrowia oraz umysłu a także wytrzymałość.

Bieganie od zera

biegnący mężczyźni

Jeśli dawno nie mieliśmy styczności z bieganiem, to nie fundujmy sobie na początek 10-cio kilometrowych dystansów. Małymi krokami zróbmy sobie najpierw rozgrzewkę, rozciągnijmy mięśnie, a potem biegnijmy krótszy czas, a dłuższy idźmy marszem. Taki trening będzie komfortowy dla ciała a po tygodniu możemy zwiększać czas biegu – aby dobrze się przygotować do startu sprawdź też artykuł jak zacząć biegać tutaj.

Istotne jest aby obrać sobie konkretne dni, w których to 30 minut przeznaczymy na bieganie. Kolejne tygodnie będą lżejsze, a co więcej wejdą w taką wprawę, że jakakolwiek zadyszka będzie zapomnieniem. Bieganie dla początkujących jest zatem do zrealizowania – każdy może biegać i poczuć wspaniałą siłę, która doda energii także w innych sferach życia. Wydzielanie endorfin jest niezbędne, by na nowo poczuć się po prostu przyjemnie we własnej skórze o każdym czasie.

Zaczynanie biegu od zera zawsze jest możliwe

Bez względu na to ile mamy lat, jaki tryb życia prowadzimy – nasz organizm ucieszy się, kiedy go rozruszamy. Jak zacząć biegać od zera? Po prostu wyjść i narzucić sobie samemu, że przebiegniemy tyle i tyle, a tyle pomaszerujemy. Z każdym dniem można więcej biec, a mniej iść, a za pół roku 30 minut będzie nieustannym biegiem i kondycja będzie znacznie poprawiona. W zdrowym ciele lepiej się funkcjonuje i każdy cel będzie do osiągnięcia. Siła woli i perfekcyjne uzasadnienie tego co robię – to wszystko co wystarczy, by dozować sobie bieganie, zgubić zbędne kilogramy, mniej siedzieć, oderwać się i spojrzeć na zielony las, park, czy też wschód słońca.

Comments are closed.