Oryginalna odzież do biegania dla początkujących?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem powinny postawić nie tylko na wygodne buty, ale również na profesjonalną odzież do biegania. W Polsce pogoda pozostawia wiele do życzenia, dlatego też warto mieść strój na każdą porę roku.

Klasyczne koszulki do biegania

W sezonie letnim najlepszym wyborem są klasyczne koszulki do biegania z krótkim rękawem. Unikać należy oczywiście bawełnianych koszul, które chłoną pot i co najgorsze zaburzają procesy wymiany cieplnej. Dobra odzież sportowa powinna zawsze przylegać do ciała i co najważniejsze musi być wykonana z termoaktywnego materiału. Podczas biegania ogromną rolę odgrywa właściwa wentylacja i odprowadzanie potu na zewnątrz. Wysokiej jakości koszulkę termiczną można kupić już od 50 zł.

Wygodna bluza do biegania

Jeżeli chodzi o strój do biegania na zimę, to warto oprócz koszulki postawić również na wygodną bluzę. Dobra odzież sportowa powinna być wykonana oczywiście z syntetycznych materiałów, które odprowadzają wilgoć. Warto rozejrzeć się za nowoczesnymi bluzami, które posiadają dodatkowe otwory wentylacyjne, które zapewniają przewiewność.

Uniwersalne legginsy do biegania

Legginsy wbrew pozorom są doskonałym wyborem nie tylko dla kobiet, ale również i dla mężczyzn, którzy poszukują ciekawej alternatywy dla zwykłych spodni dresowych. Największą zaletą legginsów jest to, że błyskawicznie odparowują one pot, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort biegania. Dolna odzież do biegania także powinna być wykonana z oddychających materiałów. Podczas biegania przydać mogą się także luźne kieszenie, w których schować będzie można portfel albo telefon. Dobre legginsy sportowe do biegania od renomowanego producenta to wydatek około 70 zł. Na samym końcu warto wspomnieć o skarpetkach termoaktywnych, które ograniczają pocenie się stopy.

Comments are closed.