Kiedy warto jeść żele energetyczne?

Częstotliwość przyjmowania żeli energetycznych jest tak naprawdę kwestią indywidualną każdego sportowca. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiści przetestowanie częstotliwości i ilości przyjmowanych żeli podczas treningów, dzięki czemu na zawodach będzie można skorzystać z najlepszej opcji.

O czym należy pamiętać?

Każdy organizm jest nieco innych, dlatego też sportowcy mogą absorbować i przetwarzać węglowodany w bardzo różnym tempie. Wielu biegaczy odczuwa pierwsze skutki już po kilku minutach. Można spotkać także osoby u których to pierwsze efekty widoczne są dopiero po kilkudziesięciu minutach. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby dobrze poznać swój organizm. Nie można zapominać również i o tym, że trawienie przy wysokiej intensywności jest znacznie utrudnione. Osoby, które odczuwają ściśnięcie żołądka powinny przyjąć żele energetyczne dość wcześnie.

Jaka ilość żelu?

Żele energetyczne z https://www.sportfuel.pl/?zele-koncentraty-energetyczne,19 mają bardzo przyjazną konsystencję, ale nie oznacza to wcale, że od razu można pochłonąć cały pokarm. Specjaliści zalecają, aby spożycie żelu rozłożyć w czasie. Warto wspomnieć także i o tym, że energetyczne żele różnią się między sobą składem i stopniem trawienia. Niektóre preparaty wymagają popicia wody. Warto rozejrzeć się również za takimi żelami, które w swoim składzie zawierają dodatki fruktozy. To właśnie ten dodatek ma duży wpływ na prędkość opróżniania żołądka, dzięki czemu można złagodzić mniejsze lub większe problemy trawienne.

Comments are closed.