Czym się charakteryzują poliestrowe spodenki sportowe

Poliestrowe spodenki sportowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie bardzo dużo pięściarzy decyduje się na ich zakup. Rodzaj użytej tkaniny sportowej odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi modelami.

Czym charakteryzuje się poliester?

Poliester jest jednym z najpopularniejszych materiałów, z których szyje się wysokiej jakości ubrania sportowe. Jedną z największych zalet poliestrowych ubrań jest dość niski wskaźnik chłonności wilgoci. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że spodenki bokserskie poliestrowe nie chłoną wody i skutecznie odprowadzają ją na zewnątrz. Dzięki wysokiemu odczuciu suchości znacząco podnosi się komfort treningu nawet w dużym upale. Poliester jest także odporny na działanie szkodliwych promieni słonecznych, dzięki czemu spodenki nie zbledną i zawsze prezentować będą się bardzo okazale.

Dodatki elastanu

Wielu renomowanych producentów np. Fightershop do spodenek bokserskich z poliestru niesamowity elastan. Domieszka ta nie tylko uelastycznia materiał, ale również znacząco zwiększa jego rozciągliwość, dzięki czemu spodenki idealnie dopasowują się do ciała. W dużej mierze to właśnie z tych materiałów szyje się nie tylko spodenki bokserskie, ale również popularne biustonosze i bieliznę termoaktywną. Poliestrowa odzież sportowa jest dość tania, dzięki czemu praktycznie każdy może pozwolić sobie na jej zakup. Poliestrowe spodenki są bardzo lekki i zazwyczaj posiadają specjalne kanaliki kapilarne, które sprawnie odprowadzają wodę poza tkaninę.

Comments are closed.