Co pomoże zrzucić zbędne kilogramy? Odpowiedź jest prosta: suplementy na redukcję!

Lato, plaża, słońce i wyrzeźbione ciało – każdy kiedyś o tym marzył, a niektórzy te marzenia już spełnili. Inni są dopiero w trakcie ich realizacji. Należy pamiętać, że forma sama się nie zrobi, ale pomóc w jej uzyskaniu mogą odpowiednie suplementy, które przyspieszą zrzucenie zbędnych kilogramów.

Redukcja tkanki tłuszczowej to proces, którego efektów nie zauważa się z dnia na dzień, ale kiedy już się pojawią, to dają one ogromną dawkę satysfakcji. Samo zbijanie wagi jest zazwyczaj długotrwałe i nie należy do najprzyjemniejszych. Niemniej, na rynku znajdzie się niejeden suplement na redukcję, który może pomóc łatwiej znieść trudy zbijania wagi oraz przyspieszyć osiągnięcie pożądanych efektów. Przykładem takich substancji są, między innymi:

  • Odżywka białkowa
  • BCAA
  • Kreatyna
  • Spalacze tłuszczu

Odżywka białkowa

Proteiny to makroelement, który jest odpowiedzialny za budowę mięśni. W związku z tym, w trakcie redukcji białko jest podstawą, która pozwoli podtrzymać uzyskaną dotychczas masę mięśniową, a zamiast niej spalać tkankę tłuszczową. Ponadto, odżywka białkowa pozwala łatwiej kontrolować podaż tego makroskładnika w dziennym rachunku kalorycznym.

BCAA

BCAA to aminokwasy rozgałęzione, do których należą: leucyna, izoleucyna oraz walina. Ich zadaniem jest wspomaganie regeneracji organizmu. Dzięki temu, po treningach osoba trenująca szybciej wróci do formy, w czym niekoniecznie pomaga deficyt kaloryczny.

Kreatyna

Ten suplement służy nie tylko do budowania siły, ale pomaga także w redukcji tkanki tłuszczowej. Kreatyna zapewnia zastrzyk energii oraz pomoże utrzymać wypracowaną wcześniej siłę z racji wspomagania procesów antykatabolicznych i anabolicznych.

Spalacze tłuszczu

Ten suplement, jak sama nazwa mówi, służy zmniejszeniu ilości tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak, dzięki efektom, które wywołuje, czyli zwiększeniu ciepłoty ciała, co oznacza zarazem większą liczbę spalonych kalorii.Należy pamiętać, że w sklepach dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów wyżej wymienionych suplementów na redukcję. Ponadto, są to tylko przykłady substancji, które mogą pomóc w zmniejszeniu tkanki tłuszczowej. Podstawą są odpowiednia dieta oraz trening, a dobrane do nich środki środki powinny być dostosowane indywidualnie, do potrzeb każdego, kto chce zrzucić zbędne kilogramy.

Comments are closed.