Ile mogą kosztować rękawice do kickboxingu?

Rękawice stanowią ważny składnik zaopatrzenia każdej osoby uprawiającej sporty walki rodzaju kickboxing lub Muay Thai. Ich założeniem jest nie jedynie podniesienie zabezpieczenia zawodników oraz amortyzacja ciosów, lecz także oddziaływanie na technikę walki. Pierwsze rękawice powstały w połowie XVIII wieku, jednak nie stosowano ich na specjalnych zawodach, natomiast tylko podczas treningów. Obecnie ciężko w to uwierzyć, lecz właśnie w drugiej połowie XIX wieku ustalono reguły dotyczące obowiązkowego zakładania poprzez reprezentantów rękawic.

Co to jest kickboxing?

rękawice do kickboxingu

Kickboxing to dziedzina walki polegająca na zadawaniu przeciwnikowi ciosów pięścią i kopnięć. Wywodzi się dokładnie z karate. Początkowo był w dwóch kategoriach – amerykańskiej wspartej tylko na karate (tzw. full contact karate) i japońskiej, jaka powstała z zestawienia karate oraz boksu tajskiego (Muay Thai). Oba te sporty rozwijane od końca lat 60. dały początek paru regułom o trochę innych wytycznych. Kickboxing jest sportem efektywnym oraz niezwykle spektakularnym. Do jego wartości należy także – w zestawieniu do pozostałych sztuk walki – niezwykle ważna skuteczność.

Rękawice do kickboxingu

Czym różni się wymieniony rodzaj od pozostałych modeli rękawic, jakie można nabyć w wielu sklepach sportowych? Odpowiedź nie jest taka łatwa. Generalnie rzecz biorąc, rękawice do kickboxingu powinny być pełne, kształtem przypominające te do boksu. Wielu wytwórców łączy te dwa sporty, tworząc sprzęt wielofunkcyjny. Na świecie wyłamują się natomiast firmy, jakie pragną tworzyć własne wzorce. Powstają poprzez to uzupełnione zamienniki, jakie mogą wykazać się wygodniejsze w kickboxingu. Rękawice te są także zwane „tajskimi”, ponieważ dopasowane zostały specjalnie dla zawodników muay-thai.

Comments are closed.