Które kije będą najlepsze dla narciarzy?

Szaleństwo na nartach, wymaga obecności odpowiednich elementów. Jakich dokładnie? Na pewno samych nart, jak również ubrania, które chronić będzie przez zimnem. Doświadczeni narciarze nie zapominają również o tym, że potrzebne są także kijki. Na szczęście, z dostępem do żadnego z tych elementów, nie będzie problemu. Do wyboru są m.in. narciarskie kije Leki, a także wiele innych. Nigdy jednak nie można zapomnieć o tym, żeby kijki dobierać względem dyscypliny, jaką stosuje na nartach.

„Biegówki” na nogach narciarzy

Ciężko już policzyć osoby, które zdecydowały się na narciarstwo biegowe. Jest to bowiem na tyle uniwersalna dyscyplina, która pomaga zmierzyć się z nartami nawet na płaskim terenie. Niekoniecznie od razu trzeba jechać w góry. Jakie kijki przydają się dla takich właśnie narciarzy?

Na pewno długie, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemu z odpychaniem się. Kijki do biegu klasycznego, turystycznego zawsze powinny sięgać do ramion. Osoby, które decydują się na uprawianie biegu „łyżwowego” powinny zdecydować się na kije, których długość można umieścić pomiędzy brodą i nosem. Aczkolwiek, łatwiejszym wyborem okazać się mogą kijki uniwersalne, dedykowane dla wszystkich „biegówek”.

Narciarstwo zjazdowe

Bardzo popularne wśród Polaków. To właśnie dla takich osób dedykowane są m.in. kije Leki, które mają za zadanie pomóc w zachowaniu stabilizacji. Dzięki nim będzie łatwiej dotrzeć m.in. do wyciągu. Kijki dla osób https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Kije_Kije-Leki-528.html, jakie kochają narciarstwo zjazdowe, powinny być dopasowane względem wzrostu. Nie brakuje skomplikowanych wzorów, które pomagają obliczyć potrzebną długość kijka.

Zamiast jednak zagłębiać się w takie wzory, można oprzeć się na specjalnych tabelkach, jakie udostępnia zdecydowana większość producentów kijków. Pozwoli to na łatwiejsze dobranie kijków do uprawiania zjazdów.

Comments are closed.