Dwa rowery Scott, które wyznaczyły trendy kolarstwa górskiego.

Firma Scott istnieje na rynku od 1958 roku, a na rynek weszła z produkcją aluminiowych kijków narciarskich. Górskie rowery Scott pojawiły się na rynku w 1986 roku, gdy firma miała już silną pozycję wśród narciarzy i postanowiła postawić na ekspansje na kolejnym rynku. Przez lata producent rowerów Scott zbudował bardzo rozpoznawalną markę na całym świecie. W ofercie tej marki jest kilka prawdziwych perełek i ikonicznych modeli zarówno kolarstwa górskiego MTB, jak i kolarstwa szosowego.Nino Shurter i współpraca z producentem rowerów Scott.

Twarzą marki od wielu lat jest wielokrotny Mistrz Świata – Nino Shurter. Na rowerach Scott wielokrotnie wygrywał w Pucharze Świata MTB oraz zdobył trzy medale olimpijskie w latach 2008, 2012 i 2018. Jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników Cross-Country na świecie, a współpraca z nim wpływa bardzo istotnie na całą ofertę marki Scott.

Scott Scale

Producent rowerów Scott stworzył jedną z najlżejszych ram karbonowych na rynku – Scale. Jest to model, na którym Nino Shurter wielokrotnie wygrywał w Pucharze Świata. Konstrukcja tego roweru jest bardzo sztywna i dobrze wyposażona, dzięki temu leśne ścieżki i długie maratony w bezdrożach można pokonywać w błyskawicznym tempie. Jest to jedna z koronnych konstrukcji tego producenta i na długie lata wyznaczyła trendy w projektowaniu rowerów.

Scott Genius

Rowery Scott, to nie tylko konstrukcje do ścigania w Cross-Country. Scott Genius był jednym z pierwszych rowerów na rynku oferujących dwa amortyzatory – z przodu i z tyłu. Jest to rower dla osób, które uwielbiają jeździć po trudnym terenie i kochają prawdziwe Enduro i dziś te rowery są czymś, co normalnie funkcjonuje na rynku. Gdy w 2003 roku Thomas Frischknecht po raz pierwszy wygrał na Geniusie Mistrzostwa w Maratonie MTB był to wielki szok dla całego rynku. Po raz kolejny Scott wyznaczył trendy w branży.

Rowery Scott to nie tylko te dwa modele, ale te dwa modele najbardziej wyznaczyły kierunek rozwoju całej branży. Inni producenci albo naśladowali rozwiązania wprowadzane przez szwajcarską firmę, albo udoskonalali je i na tym budowali swój dorobek. Pamiętać trzeba, że to producent rowerów Scott wprowadzał te innowacje na rynek.

Comments are closed.