Praktyczne wskazówki dotyczące wyboru rękawic bokserskich

Rękawice bokserskie to ochraniacze na dłonie o właściwościach amortyzujących i ochronnych. Pierwotnie rękawice bokserskie służyły do ochrony rąk samych zawodników. W późniejszym czasie ewoluowały w kierunku stosowania ich w celu zmniejszenia ogólnego zagrożenia urazami podczas walki bokserskiej.

Ewolucja rękawic bokserskich

Obecnie rękawice Everlast używane są w wielu dyscyplinach sztuk walki, takich jak boks klasyczny i zawodowy, kick-boxing, Muay Thai i podobnych sztukach walki, jak również w procesie treningowym w prawie wszystkich rodzajach sportów kontaktowych.

Rodzaje rękawic bokserskich w magazynie

Oferta rękawic bokserskich obejmuje ogromny wybór dla różnych dyscyplin sportowych, zawodów, wieku i poziomu zaawansowania sportowców. Jak więc wybrać odpowiednie dla siebie rękawice bokserskie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się bliżej rodzajom rękawic.

Które rękawice są dla mnie odpowiednie?

Główne cechy rękawic bokserskich to ich rozmiar (waga), materiał, z którego są wykonane (wpływający na cenę i trwałość) oraz przeznaczenie, które zależy od modelu (dopasowanie) i jest ważne przy wyborze dyscypliny sportu.

rękawice Everlast

Możesz wybrać model dla siebie, odpowiadając na następujące pytania:

  • Jaki rozmiar (waga) rękawic będzie optymalny?
  • Jaki jest budżet zakupowy?
  • Do czego planujesz ich użyć. Do jakiego sportu?

Rękawice bokserskie są mierzone w uncjach (oz). W rzeczywistości uncja nie jest jednostką wielkości, ale jednostką wagi (około 28 gramów), jednak po nałożeniu na rękawice liczba uncji determinuje nie tylko ich wagę, ale także ich rozmiar. Rozmiar rękawic bokserskich dobierany jest do wagi sportowca, który będzie z nich korzystał. Rozmiar dłoni nie ma znaczenia. Jeśli sportowiec wagi ciężkiej ma raczej małe ręce, należy zastosować dłuższy bandaż bokserski.

Comments are closed.